понедельник, 22 августа 2022 г.

 

    Щороку наприкінці літа Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності.Кожен українець знає, що 24 серпня – День незалежності України. Це свято віддзеркалює одвічне прагнення українського народу до єдності, суверенності та самостійності.Це знакове свято, яке українці вважають днем утворення Української держави в сучасному вигляді. Саме цього дня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення незалежності України..



среда, 20 июля 2022 г.

 

                Літні  розваги  для  дітей .

 Літо у розпалі й можна робити стільки цікавих і веселих речей: їсти морозиво донесхочу, купатись у річці до зморщеної шкіри, гасати на велосипеді цілий день, гуляти з друзями з ранку до вечора.

А можна придумати ще безліч класних розваг разом з мамою і татом. І якщо мама з татом прочитають цю статтю, то можете бути впевненими, що їхні діти не будуть мати влітку часу навіть вгору глянути: адже скільки всього можна за три місяці спробувати, керуючись незвичайними порадами, наведеними нижче. 

             Музична стіна

Музична стіна з усякими "гримілками" та "шумілками". Це можуть бути старі кришки, каструлі, бляшані банки, ложки і будь-які предмети, за допомогою яких можна видавати звуки.


                 Кухня на вулиці

Багато хто, напевно, вже призабув, як у дитинстві пекли пироги із землі і робили салати з листя і квітів. Зробіть в селі / на дачі для своїх дітей у дворі невелику кухню, і вони самі придумають чим пригостити вас на обід)


                 Дорога-лабіринт

Зовсім випадково у нас вийшла така дорога - лабіринт, намальований водою з лійки! 



А це вже підглянутий лабіринт з каменів. Якщо на ділянці є можливість покласти камінчики для стежок, то їх можна зробити дуже цікавими.


                 Казкові будиночки

З будь-якого підручного і підніжного матеріалу можна зробити казкові будиночки, наприклад, для фей.



                 Акваріум

Акваріум з картонної коробки з рухомими рибками.




                 Веселкове мистецтво

Можна придумати дуже багато райдужних ігор.



А ще можна пофарбувати і листочки і мушлі.



понедельник, 27 июня 2022 г.

 День Конституції 




                        Я – українець. Є у мене право

                        На рідну мову та свою державу,

                        На гордий прапор золотисто-синій,

                        На щастя жити у такій країні.

суббота, 11 июня 2022 г.

 Зелені свята або Трійця. 

Зелені свята або Трійця - одне з 12 найбільших церковних свят. Воно не має постійної дати, тому що прив'язане до святкування Великодня, однак завжди припадає на теплу пору року.Свято Трійці присвячене зішестю на апостолів Святого Духа, який мав вигляд вогненних язиків. Саме після цього вони навчилися пророкувати та зцілювати різноманітні хвороби. А ще багато з них заговорили різними мовами, щоб нести Слово Боже населенню всіх країн світу.

Назву "Трійця" свято отримало через те, що людям саме цього дня відкрилася Пресвята Трійця - Бог Отець, Бог Син та Бог Дух святий.Ще в дохристиянські часи люди, які жили на території сучасної України, святкували Зелені свята. Це був давній культ рослинності, а тому цього дня було прийнято прикрашати свою домівку різноманітною зеленню. Пізніше це свято застосували до церковної події - Трійці. Наприклад, у багатьох українських містах та селах все ще прикрашають будинок зеленими гілочками, плетуть віночки тощо.

За традиціями Зелені свята святкують відвідуванням церкви. Цей день - особливий, а тому тут будуть проводити святкове богослужіння. Храм та домівки на Трійцю прийнято прикрашати зеленою лепехою, пряними травами, духмяними квітами. Священники одягають ризи зеленого кольору, а під час молитов обов'язково згадують перемогу Ісуса Христа над смертю.

Наші предки на Трійцю збирали лікарські трави, які, згідно з повір'ями, набувають цього дня особливої сили. Потім їх йшли святити до церкви, приносили після служби додому і цілий рік зберігали. Ця традиція зберігається і до нині. Особливо часто несуть святити полин, пижмо, чебрець, мелісу, м'яту, аїр та волошки.

Трійця – важливе православне і народне свято, до якого слід прищеплювати любов з маленького віку. 

Ігри до Трійці для дітей: як розважити дітей?

Цікаві ігри та розваги зможуть подарувати дітям приємні емоції від свята. Ігри повинні мати добрий сенс, і крім того, що їм слід бути цікавими, він потрібно прищеплювати дітям хороші звички і любов до природи.

Ігри:

  • «Дзвіночок». Правила прості: дітки стають кругом. Одному учаснику дається дзвіночок. Вмикається весела музика. Дітки повинні передавати один одному цей дзвіночок, поки не закінчиться музика. На кого музика закінчується, той з гри вибуває. Гра вчить дітей бути активними, думати і приймати рішення швидко.
  • «Змійка». Завдання ведучого вибудувати всіх діток в одну шеренгу змійкою. Всім учасникам слід зав'язати очі (для цього можна використовувати стрічки). Очі не зав'язуються лише першому учаснику. Він повинен провести всіх діток, які будуть триматися один за одного, довіряючи своєму поводырю. Гра вчить не тільки довірі, але і орієнтуватися на місцевості.
  • «Я найбільше люблю сонечко». У цієї гри досить вільні правила. Ведучому слід побудувати діток так, щоб було видно і чутно. Ведучий задає питання з ряду «Хто більше любить сонечко? Хто найбільше любить маму?» і так далі. Діти вигукують «Я!», і якщо це правда, повторюють рух за своїм провідним.

  • Малюнки до Трійці для дітей: ідеї для творчості

    Важливе місце у розвитку дитини займає творчість. Виховувати і навчати дитину можна шляхом малювання та рукоділля. Саме тому включити образотворче мистецтво у розважальну програму — правильне рішення.

    Що можна намалювати діткам на Трійцю:

    • Краєвид, природу, зелену діброву, берези
    • Ангелів
    • Побажання на Трійцю: букети, подарунки
    • Святкуючих людей, святки
    • Стрічкове колесо
    • Бенкет, частування
    • Церква, храм, лавру


среда, 30 марта 2022 г.

 "Довкілля і людина "

    Природа – могутнє джерело пізнання , яке через спілкування розкриває людині свої таємниці й робить її більш чутливою до навколишнього світу.

    Людина – частина природи, потяг до всього живого закладений у ній від самого народження, та чи не найяскравіше виявляється в дитячому віці.
    Дошкільний вік – найважливіший етап у становленні екологічного світогляду людини, передбачає створення передумов гуманної взаємодії з природним довкіллям.

    Цей вік характеризується підвищеною допитливістю в різних сферах, але особливий інтерес діти проявляють до природи. Тому екологічне виховання займає важливе місце в розвитку пізнання навколишнього світу, виробленні гуманного ставлення до всього живого і формуванні усвідомленого поведінки у природному середовищі.
    Людина – частина природи, але найчастіше саме він робить згубний вплив на навколишній світ. Формування активної позиції «захисника і друга» світу природи є основою у вихованні екологічної культури дошкільників. Діти особливо вразливі і чуйні, тому активно включаються у всі заходи щодо захисту тих, хто цього потребує. Важливо показати дітям, що люди займають більш сильну позицію по відношенню до світу природи (наприклад, рослини зів'януть без поливу, птиці взимку загинуть від холоду без годівлі). Тому нам слід спрямувати всі зусилля на те, щоб усе живе на землі розвивалося і приносило радість (наприклад, ранковий спів птахів під вікном буде приємно тим, хто їх годував взимку, а квітучий квітка на вікні порадує тих, хто його поливав).

    Екскурсії також важливі для накопичення знань про особливості природи рідного краю та орієнтування на місцевості: вміння знаходити взаємозв'язки в природі, спостерігати народні прикмети, пророкувати наслідки діяльності людини, як сприятливою, так і негативною. Під час екскурсії діти вчаться взаємодіяти з навколишнім світом.


     А також завдяки казкам дітям у доступній формі можна розповісти про складні явища в природі, про відносини природи і людини і важливості людської праці. Особливе місце займають казки, придумані самими дітьми.



вторник, 15 марта 2022 г.

 "Казка виховує та навчає"

        Усі ми родом з дитинства. І найперше, що постає в наших думках, згадуючи цю прекрасну пору, — казка.Її можливості безмежні! Мова казки близька дитині, емоційна, захоплююча, герої наділені незвичайними силами та можливостями.   
            Що таке казки? Чарівні історії про принців і принцес із казкових королівств? І так, і ні. Насправді казки можуть дуже багато, їх потенціал величезний: ними можна просто зацікавити дитину, приспати її на ніч, надихнути на зміни, справити ви­ховний ефект і навіть вирішити якусь психологічну проблему.

       Допитливі малюки зазвичай ставлять безліч різноманітних запитань, на які дорослі іноді не відразу можуть відповісти. А ще маленькі дослідники із задоволенням пізнають світ, не розуміючи іноді, як слід вчинити у певній ситуації. У книгах є казки, які допоможуть малюкам навчитися спілкуватися, сприятимуть збагаченню словникового запасу й розширенню кругозору. Також казки допоможуть дорослим дати відповіді на різні запитання маленьких «чомучок», у ненав’язливій формі пояснити малюкам правила поведінки під час спілкування з однолітками та дорослими. Вони будуть корисними  для турботливих батьків. Наприклад: